تامین شتابان پارت | Part Co. Official Website | www.part-co.org | سخنان تیم کوک

معرفی تیم کوک

تیموثی دونالد کوک (به انگلیسی: Timothy Donald Cook) یا تیم کوک (تولد: اول نوامبر ۱۹۶۰، درموبیل ایالت آلاباما در آمریکا) مدیر عامل اجرایی و عضو هیئت مدیره شرکت اپل است.

فعالیت حرفه‌ای
پیش از اپل
کوک در سال ۱۹۸۲ فعالیت خود را از مدت آی‌بی‌ام آغاز کرد و تا ۱۹۹۴ به مدت ۱۲ سال در آن مشغول بود. پس از آن ۴ سال به عنوان مدیر ارشد عملیاتی در بخش فروش در اینتلیجنت الکترونیکس کار کرد. در ۱۹۹۸ نایب رئیس بخش مواد در کامپک شد.

ورود به اپل
کوک در مارس ۱۹۹۸ به اپل پیوست و در ۲۴ اوت ۲۰۱۱، بعد از استعفای استیو جابز رسماً مدیر عامل جدید این شرکت شد. نخستین مسئولیت وی مدیریت عملیات «روزانه» به عنوان نایب رئیس، در این شرکت بوده‌است. در سال ۲۰۱۲، یک میلیون سهام اپل به او اهدا شد. تیم کوک یکی از مدیران با بالاترین دستمزد در دنیا است.

در آمد
مجموع حقوق و پاداش آقای کوک در سال ۲۰۱۵، ۱۹ میلیون و ۵۰ هزار دلار آمریکا و در سال ۲۰۱۶، ۸ میلیون و ۷۵۰ هزار دلار بوده است. البته این تمام درآمد آقای کوک از شرکت اپل نبوده و او در سال ۲۰۱۶ بابت فروش سهام خود ۱۳۶ میلیون دلار به دست آورده است.

کل دارایی او ۷۸۵ میلیون دلار است.

افتخارات
در آوریل ۲۰۱۲ مجله تایم، تیم کوک را به عنوان یکی از ۱۰۰ انسان تأثیرگذار در دنیا معرفی کرد.

از تیم کوک به عنوان نابغه پشت استیو جابز یاد می‌شود.

تحصیلات
کوک دارای مدرک ام‌بی‌ای از دانشگاه دوک و مهندسی صنایع از دانشگاه آوبرن است.

محبوبیت
طبق نظرسنجی انجام شده توسط گلس‌دور، کوک با کسب امتیاز ۹۷٪، محبوب‌ترین مدیر جهان در سال ۲۰۱۲ معرفی شد. کوک در این نظرسنجی بالاتر از افرادی چون لری پیج، اریک اشمیت و لری الیسون قرار گرفت.

زندگی شخصی
علاقه به ورزش
تیم کوک به ورزش‌هایی چون کوهنوردی، دوچرخه‌سواری و ژیمناستیک علاقه دارد.

سحرخیزی
او فعالیت‌هایش را هر روز از ساعت ۴:۳۰ شروع می‌کند.

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به شرکت تامین شتابان پارت می باشد | طراحی شده توسط راهکارهای هوشمند پارت