تلاش ال جی جهت هوشمند کردن خانه ها با تراشه هوش مصنوعی - Part Co. Official Website
 • اردیبهشت

  ۳۰

  ۱۳۹۸
 • 142
 • 1
تلاش ال جی جهت هوشمند کردن خانه ها با تراشه هوش مصنوعی

تلاش ال جی جهت هوشمند کردن خانه ها با تراشه هوش مصنوعی

ال جی تراشه هوش مصنوعی جدیدی برای استفاده در لوازم خانگی هوشمند تولید کرده است.

باتوجه‌به اینکه شرایط بخش موبایل ال جی همچنان روند نزولی در پیش گرفته، این شرکت تصمیم گرفته روی فناوری‌های درحال‌توسعه بیشتر تمرکز کند. پیش‌ازاین، این شرکت فناوریهایی مثل رانندگی خودکار را ارائه داده بود و حالا با معرفی تراشه هوش مصنوعی سعی می کند قدمی محکم در بازار لوازم خانگی هوشمند بردارد.

ال جی اعلام کرده تراشه جدید این شرکت شامل موتور شبکه ی عصبی مخصوصی است که الگوریتم های یادگیری عمیق را بهبود می‌بخشد و می‌توان از آن در دستگاههای هوشمند آینده استفاده کرد. جاروبرقی‌های رباتی، ماشین‌های ظرف‌شویی، یخچال‌فریزرها و دستگاههای تهویه‌ی هوا ازجمله محصولاتی هستند که می‌توانند از قابلیتهای تراشه هوش مصنوعی جدید ال جی بهره ببرند. عملکرد این تراشه مستلزم اتصال به شبکه ی اینترنت نیست؛ زیرا پردازش‌های لازم در درون دستگاه انجام می‌شود. علاوه‌براین تراشه مذکور بخش امن سخت‌افزاریِ مجزایی دارد که برای ذخیره‌سازی داده‌های شخصی کاربر استفاده می‌شود. ال جی در متن خبر معرفی این تراشه توضیحاتی داده که بخشی از آن را در ادامه می‌خوانیم:

تراشه هوش مصنوعی جدید ال جی با ترکیب هوش بصری می‌تواند محیط، موقعیت مکانی، اشیاء و کاربران را بهتر تشخیص دهد. همچنین، هوش صوتی این تراشه می‌تواند صدا را به‌دقت شناسایی کند. از دیگر ویژگی‌های این تراشه می‌توان به تشخیص تغییرات شیمیایی و فیزیکی محیط برای ارائه بهتر قابلیتهای دستگاههای هوشمند خانگی اشاره کرد.

شرکت‌های مختلف به‌دنبال ارائه‌ی قابلیتهای هوش مصنوعی یا یادگیری ماشینی در قالب تراشه هستند که ازجمله این شرکت‌ها می‌توان به اینتل و آرم و انویدیا اشاره کرد. درحال‌حاضر، فعالیت در حوزه‌ی هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی در‌حال‌افزایش است. گزارش سال گذشته نیویورک‌تایمز به این نکته اشاره می کند که حدود ۴۵ درصد از استارتاپ ها مشغول کار روی تراشه‌هایی هستند که می‌توان از آنها در ماشین‌های خودران یا فناوری‌های مرتبط با دستورهای صوتی استفاده کرد. البته در این گزارش به کاربردهای دیگر هوش مصنوعی اشاره‌ای نشده که دولت چین سرمایه‌گذاری روی بیشتر آنها را برعهده دارد.

ال جی، تنها شرکتی نیست که در بازار هوش‌ مصنوعی فعالیت می کند. بزرگ‌ترین شبکه ی اجتماعی جهان یعنی فیسبوک و شرکت‌های دیگری مثل آمازون و اپل نیز براساس گزارش‌های اخیر، هم‌اکنون مشغول کار روی پروژه‌هایی هستند که به هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی مرتبط است. ال جی نیز در این حوزه قصد دارد راهکاری برای ساخت دستگاههای خانگی هوشمند‌تر ارائه دهد.

آی پی پارک، مدیر اجرایی ال جی الکترونیکز، در بیانه‌ای اعلام کرده است:

تراشه هوش مصنوعی ما برای ارائه‌ی راهکارهای بهینه‌ی هوش مصنوعی در محصولات آینده‌ی ال جی طراحی شده‌ است. این راهکار در سه زمینه‌ی اصلی کاربرد خواهد داشت و استراتژی هوش مصنوعی ما تجربه‌ی کاربری بهبودیافته‌ای برای زندگی بهتر به مشتریان ارائه خواهد داد.

بخش تولید لوازم خانگی ال جی برخلاف بخش موبایل این شرکت، اخیرا بهترین رکورد خود را در فروش و سوددهی تجربه کرده است. ال جی اعلام کرده سود سالانه‌ی این شرکت در سال گذشته ۲.۴ میلیارد دلار بود و دستیابی به این رقم نتیجه حضور موفق ال جی در بخش تولید لوازم و ابزارهای سرگرمی خانگی بوده است. این دو بخش ازجمله موارد مهمی به‌شمار می‌روند که می‌توان از قابلیتهای هوش مصنوعی در آنها بهره گرفت.

پیام بگذارید

نظر شما ظرف 24 ساعت منتشر خواهدشد .

Cancel reply

1 COMMENT

 • kamran
  ۱۳۹۸-۰۲-۳۰, ۸:۴۸ قبل از ظهر REPLY

  WOW!

COST CALCULATOR

Use our form to estimate the initial cost of renovation or installation.

REQUEST A QUOTE
Latest Posts
Most Viewed
Text Widget

Here is a text widget settings ipsum lore tora dolor sit amet velum. Maecenas est velum, gravida Vehicula Dolor

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به شرکت تامین شتابان پارت می باشد | طراحی شده توسط راهکارهای هوشمند پارت